Hit tego roku – elektryczny cross zamiast quada na komunię!

Maj to miesiąc stojący pod znakiem Komunii Świętych. Wiele osób zastanawia się, jaki prezent z tej okazji podarować dziecku. Unikalnym pomysłem będzie motocykl. Pit Bike’i to idealny wybór dla początkujących motocyklistów, a w gamie pojazdów MRF każdy znajdzie coś dla swojej pociechy.

W tym artykule dowiesz się:

  • o elektrycznej serii MRF
  • poznasz elektryczne modele do off-roadu
  • odkryjesz elektryki do jazdy na torach asfaltowych
  • znajdziesz spalinowego pit bike’a MRF dla dziecka

Dotychczas jeżeli chodzi o motoryzacyjne prezenty, zainteresowaniem cieszyły się quady na komunię. My jednak przychodzimy z hitem tego roku, elektrycznymi crossami dla dzieci. W gamie MRF znaleźć można bowiem serię ER, czyli Electric Ride. Są to pojazdy stworzone dla dzieci stawiających pierwsze kroki w świecie motocykli.

Elektryczne crossy dla dzieci od MRF

Seria ER składa się z czterech modeli – dwóch przystosowanych do off-roadowej jazdy w terenie oraz dwóch na tory asfaltowe. Pit Bike’i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić młodym rajderom, jak najbezpieczniejszą jazdę. W całej serii ER zastosowano regulację prędkości i mocy, co zapewnia dzieciom bezpieczeństwo. Z kolei przycisk uruchamiający motocykl będzie dla maluchów ułatwieniem w odpaleniu pojazdu.

Elektryki dzięki swojemu cichemu działaniu, pozwolą maluchom jeździć wokół domu nawet, jeżeli mieszkasz blisko zabudowań. Ich gabaryt jest również pozytywnym aspektem – nie potrzebujesz busa, czy przyczepki aby przewozić elektrycznego mini crossa, bowiem zmieści się on nawet w bagażniku auta osobowego.

Elektryczne crossy do jazdy w terenie

MRF ER 1.6 MX – mniejszy z off-roadowych elektryków, to model napędzany przez elektryczny silnik o mocy 1600W. Wyposażony został w baterię litową o pojemności 48V15.6Ah. Porusza się na kołach o wymiarach 12” z przodu oraz 10” z tył. Wysokość jego siedzenia wynosi 63 cm. Prędkość, z jaką jedzie wynosi od 8 do 48 km/h. ER 1.6 MX osiąga zasięg do 28-30 km. Jego cena to 5 199 zł. Jest to mini cross idealny dla dzieci, które uczą się jeździć, a także dla tych, które nie mają możliwości częstego odwiedzania specjalnych torów off-roadowych – bowiem trenować na nim mogą nawet na swoim podwórku.

MRF ER 2.0 MX to starszy brat MRF 1.6 MX. Jest to motocykl przystosowany do jazdy w terenie. Napędza go silnik elektryczny o mocy 2000W, zastosowano w nim baterię litową o pojemności 60V18.2Ah. Pojazd porusza się na kołach o wymiarach 14” przód oraz 12” tył. Wysokość jego siedzenia wynosi 66,5 cm. Prędkość, z jaką można jeździć na ER 2.0 MX wynosi od 8 do 55 km/h. Zasięg tego modelu to 35-38 km. Kosztuje on 6 299 zł.

Elektryczne crossy do jazdy po asfalcie

MRF ER 1.6 SM – brat bliźniak modelu ER 1.6 MX, który został stworzony do jazdy na torach asfaltowych. Zaprojektowano go z myślą o dzieciach chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Gdzie jeździć na motocyklach SM? Odpowiedź jest prosta – na specjalnych torach asfaltowych, zamkniętych halach czy też na placach manewrowych. Podobnie, jak we wcześniej wymienionym modelu – ER 1.6 SM wyposażono w silnik elektryczny o mocy 1600W oraz baterię litową o pojemności 48V15.6Ah. Ten model posiada koła w wymiarze 10” z przodu i tyłu, felgi oraz opony na tory asfaltowe. Wysokość siedzenia wynosi 62 cm. Podobnie, jak w modelu ER 1.6 MX – jego prędkość wynosi od 8 do 48 km/h, a zasięg od 28 do 30 km. Jego cena to 5 399 zł.

MRF ER 2.0 SM to ostatni z serii ER motocykl – podobnie, jak model ER 1.6 SM został stworzony do jazdy po torach asfaltowych. Zastosowano w nim elektryczny silnik o mocy 2000W oraz baterię litową o pojemności 60V18.2Ah. Porusza się na kołach w rozmiarze 12” (przód i tył). Wysokość siedzenia wynosi 66,5 cm. Prędkość maksymalna tak, jak w modelu ER 2.0 MX wynosi od 8 do 55 km/h. Zasięg na jednym ładowaniu waha się od 35 do 38 km. Cena MRF ER 2.0 SM wynosi 6 499 zł.

Spalinowe minimotocykle MRF dla dzieci

Dla sympatyków klasycznych spalinowych motocykli – polecamy model 80 Runner. To najmniejsza spalinówka w rodzinie MRF. Popularny Runner wyposażony został w czterosuwowy, jednocylindrowy silnik o pojemności 88 cc. Posiada półautomatyczną, czterobiegową skrzynię biegów i odśrodkowe sprzęgło. Zastosowano w nim ogranicznik rolgazu, co pozwoli na regulację maksymalnej prędkości. Wysokość jego siedziska wynosi 61cm. 80 Runner kosztuje 4 799 zł.

Propozycją dla nieco wyższych dzieci, które chciałyby zacząć swoją moto-przygodę jest MRF 120 TTR e-start. Napędza go czterosuwowy, jednocylindrowy silnik o pojemności 120 cc. Wyposażony został w półautomatyczną, czterobiegową skrzynię biegów, co jest olbrzymią zaletą dla osób uczących się jeździć. Jego największym atutem jest elektryczny rozrusznik, którego zadaniem jest uruchomienie Pit Bike’a – dzięki niemu dziecko nie musi odpalać motocykla za pomocą kickstartera. W 120 TTR e-start zastosowano aluminiowe, wzmocnione koła. Wysokość jego siedzenia wynosi 75 cm. Cena 120 TTR e-start to 5 499 zł.

Sprawdź naszą ofertę online w oficjalnym sklepie MRF lub w najbliższym punkcie sprzedaży.