Warning: Creating default object from empty value in /home/users/murfel01/public_html/domains/pitbikemrf.pl/public_html/wp-content/plugins/wbc907-core/includes/options/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Docieranie silnika pitbike - Pitbike MRF

Docieranie silnika pitbike

Docieranie silnika pitbike

Docieranie to jeden z ważniejszych procesów zachodzący na początku życia pita. Generalnie nie jest to nic trudnego – wystarczy stosować się do kilku zasad.

  1. Nowy silnik jest zalany olejem transportowym. To znaczy że nie zalecamy eksploatacji i docierania silnika na tym oleju. W praktyce sprowadza się to do wymiany fabrycznego oleju po ok. 10 minutach pracy silnika. Odpalamy silnik, można przejechać kilka metrów, przełączając wszystkie biegi po czym należy wymienić olej. Wówczas zalewamy silnik olejem 10W-40 półsyntetycznym ( oczywiście stosujemy wyłącznie olej do motocykli ). Na takim oleju można dopiero rozpocząć proces docierania i pierwsze jazdy.
  2. Przez pierwsze dwa zbiorniki paliwa należy jeździć z różnymi prędkościami obrotowymi silnika, unikając długotrwałej pracy pod dużym obciążeniem. Należy również w miarę często pozwolić silnikowi ostygnąć i zbytnio go nie forsować.
  3. Po tym okresie należy ponownie wymienić olej i można zacząć właściwą eksploatację pitbike’a. Ponad to przed wymianą oleju należy sprawdzić luzy zaworowe. Jak sprawdzić i ustawić luzy zaworowe możecie zobaczyć tutaj.
  4. Proces docierania wiąże się również z kontrolą pozostałych elementów motocykla, należy sprawdzić wszystkie śruby mocowania silnika, zacisków hamulcowych itd..

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli są jakieś pytania na które nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o pitbike'ach - zostaw namiary na siebie. Odpiszemy lub oddzwonimy tak szybko jak to będzie możliwe.

Adres:

ul. Gdyńska 23

78-200 Białogard

Telefon sklep/magazyn:

(+48) 798 026 644

Telefon współpraca / pomoc techniczna:

(+48) 601 411 196
    MASZ PYTANIA?

    NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI

    FAQ